01.06.2010 10:16

ČSSD

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Marcel Chládek
> Komu: ,
> Kopie:
> Předmět: Re: Slyšení 14. 4. 2010
> Datum: 28.3.2010 20:19:22
> ---------------------------------------------
> Vážený pane Vaseviči,

omlouvám se za opožděnou reakci, ale i můj mail je značně zahlcen, a proto jsem se k vašemu mailu prokousal až nyní. Změna na pozici náměstka ministryně v našem postoji nic nemění, naopak. V minulých dnech se k mému názoru přiklonilo i celé vedení strany. Na veřejném slyšení chceme náš postoj jasně prezentovat a tento způsob tzv. státních maturit zastavit. K tomuto postoji se již připojili i odboráři, takže šance na zastavení je značná.

S pozdravem

Marcel Chládek
/>> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: >
> Předmět: Slyšení 14. 4. 2010
> Datum: > 24.3.2010 11:16:56
> ----------------------------------------
>
Vážený pane senátore,

běh událostí posledních dní mne nutí k tomu, abych Vás oslovil a položil několik dotazů. Pedagogická veřejnost, studenti a jejich rodiče očekávali, že se změnou na postu náměstka dojde alespoň k částečné změně kurzu v přípravě státních maturit. Nechtělo se nám věřit (články v novinách), že by sociální demokracie vyměnila státní maturity za post náměstka. Ale nedošlo ani k žádnému posunu, ale dokonce Cermat a ministerstvo svou kompaň přiostřilo a vytváří pocit nezměnitelnosti a neodvolatelnosti státních maturit. Jako organizátoři protestu jsme nyní doslova zasypáni rozhořčenými
poznámkymi kolegů, studentů a rodičů z celé republiky, ti všichni spojili svůj protes s jasným signálem, že se vaše strana zasadí přehodnocení toho šíleného monstra, které lze považovat za největší tragédii českého školství od sametové revoluce. Naši výzvu podpořilo více jak 2600 učitelů, 164 škol (pasivních, zastrašených odpůrců jsou však tisíce), studentů s volebním právem je téměř deset tisíc a  jejich rodičů je řádově dvojnásobek. Napříč volebním spektrem se dnes řadový volič rozhoduje značně pragmaticky. Je docela jedno, zda je naše ekonomika jednotlivci rezebírána zleva, či zprava. Hlas nejspíš bude odevzdán tomu, kdo v tom obecném slibování nabídne nějakou sice drobnou, ale smysluplnou věc. 

Ptám se naprosto otevřeně, jaký je tedy stav věcí? Počítá vaše strana s tím, že tisíce nespokojených eventuálních voličů se  rozhodne pro jinou pol. stranu?  
 
14. dubna má proběhnout slyšení, na které nás zvete. Má dnes, kdy je, snad za našimi zády, již dávno rozhodnuto, takové slyšení vůbec absolvovat. Je až neuvěřitelné, že i když drtivá většina odborné veřejnosti jasně deklaruje své odmítavé stanovisko, je schopno několik úředníků a ředitel CERMATU doslova znásilnit veřejné mínění.
Naší parketou není pol. zápas, cesta do Prahy je pro nás pracovně, časově i finančně náročná záležitost, má dnes vůbec cenu ještě pokračovat v našem boji? Rozhodně boj nechceme vzdát předčasně, ale nenastal uvnitř soc. dem. názorový posun? Pokud ne, je nutno veřejnosti vydat zřetelný signál. 
 
Ladislav Vasevič 
lvasevic@email.cz
>
Od: "Marcel Chládek"
> Komu: nada.novakova@centrum.cz
> Datum: 04.03.2010 16:48
> Předmět: Re: státní maturity
>
Dobrý den,

určitě, ale myslím si, že současné vedení ministerstva to má již spočítané a tyto maturity stejně zastavíme...

S pozdravem

Marcel Chládek
> ------------ Původní zpráva

—————

Zpět


Kolegové, široká veřejnosti - rozhodli jsme se veřejně projevit svou nespokojenost se situací kolem státních maturit. K našemu protestu se připojili pedagogové z celé republiky. Státní maturita byla přesto spuštěna. Čeká nás nelehké období boje za kvalitu českého vzdělávání a vzdělání. Stojíme proti aroganci úředníků a moci peněz. Naše odborné názory jsou zlehčovány, či dokonce přehlíženy. Přesto nerezignujeme. Budeme i nadále pravdivě informovat veřejnost o skutečném stavu věcí. Počítáme  s vašimi přispěvky. Ty prosím posílejte na email novakova@mgo.cz