19.07.2010 13:51

Lenka Michálková, Jitka Příběnská - Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola, Tábor

 

Vážení kolegové, posíláme do Ostravy pozdrav z jihočeského Tábora.

I když začaly prázdniny, řada učitelů si neoddechla, neboť v otázce SM, zdá se, "přituhuje". Rozhodnutí je v rukou politiků, proto se i my snažíme, aby bylo učitelům nasloucháno. Žádáme politiky o pracovní schůzky, vysvětlujeme a vysvětlujeme. (V Táboře nám naslouchal poslanec Ing. Babor - ČSSD, domluvena je schůzka s Mgr. Bezecným - TOP 09.) Nový ministr J. Dobeš bohužel neodpověděl. Potěšila nás tedy zpráva, že schůzka učitelů s ním proběhla, že má pan ministr vůli podobu SM měnit. Jako další podnět k diskusi můžeme znovu poslat text, který sestavili učitelé naší školy na veřejné slyšení v Senátu PČR. (SŠOSŘ Tábor.doc (38 kB))
Děkujeme mnohokrát za vaši neutuchající aktivitu. S pozdravem Mgr. Lenka Michálková, Mgr. Jitka Příběnská (Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola, Tábor)

PS: V druhé polovině července i na začátku srpna si můžeme obě udělat čas a dalších jednání o SM se zúčastnit. Podoba SM se totiž změnit musí, protože tato v současné době navrhovaná "duševní spartakiáda" (jak ji trefně označil Mgr. Lippmann z Českých Budějovic) je skutečnou katastrofou.
 

—————

Zpět


Kolegové, široká veřejnosti - rozhodli jsme se veřejně projevit svou nespokojenost se situací kolem státních maturit. K našemu protestu se připojili pedagogové z celé republiky. Státní maturita byla přesto spuštěna. Čeká nás nelehké období boje za kvalitu českého vzdělávání a vzdělání. Stojíme proti aroganci úředníků a moci peněz. Naše odborné názory jsou zlehčovány, či dokonce přehlíženy. Přesto nerezignujeme. Budeme i nadále pravdivě informovat veřejnost o skutečném stavu věcí. Počítáme  s vašimi přispěvky. Ty prosím posílejte na email novakova@mgo.cz