24.02.2010 16:18

Michal Hrdlička, Česká Lípa

Vážení kolegové,
     Váš článek "Připomínky ke školením - státní maturita" naprosto přesně formuloval názory většiny učitelů naší školy, a proto Vám posílám podpisový arch. Děkuji Vám za to, že alespoň někdo má sílu bojovat s molochem nesmyslného systému státních maturit.
     Když jsme jako češtináři na protest opustili jedno z těchto zbytečných školení, tak se na nás ostatní kolegové dívali se závistí (ti, co jsou ke školení nucení řediteli), nebo s pohoršením (ti, co se bojí protestovat proti čemukoliv), a nikdo z nich se k nám nepřipojil. Měl jsem pocit, že většina učitelů se chová jak ovce - poslušní a ustrašení.
Hodně sil, vytrvalosti a štěstí Vám přeje
Mgr. Michal Hrdlička
učitel a výchovný poradce
Obchodní akademie, Česká Lípa
 

—————

Zpět


Kolegové, široká veřejnosti - rozhodli jsme se veřejně projevit svou nespokojenost se situací kolem státních maturit. K našemu protestu se připojili pedagogové z celé republiky. Státní maturita byla přesto spuštěna. Čeká nás nelehké období boje za kvalitu českého vzdělávání a vzdělání. Stojíme proti aroganci úředníků a moci peněz. Naše odborné názory jsou zlehčovány, či dokonce přehlíženy. Přesto nerezignujeme. Budeme i nadále pravdivě informovat veřejnost o skutečném stavu věcí. Počítáme  s vašimi přispěvky. Ty prosím posílejte na email novakova@mgo.cz